Flexi bar


FLEXI-BAR je kmitacia tyč a pôvodne bola určená na rehabilitačné účely. Pri rozkmitaní flexi-baru sa proti kmitaniu zapoja svaly celého tela, čím sa vlastne posilňujú.

Účinky Flexi-baru sa prejavia za veľmi krátku dobu, hlavne pri chronických bolestiach chrbtice. Už po niekoľkých opakovaniach tohto cvičenia dochádza k ich zmierneniu alebo úplnému odstráneniu.

Flexibar sa používa aj na tréningoch vrcholových športovcov práve z dôvodu jeho vynikajúcich spevňujúcich účinkov hlbokého stabilizačného svalového systému. A z tohto istého dôvodu je flexi tyč zaradená medzi účinné rehabilitačné nástroje na odstránenie chronických bolestí chrbtice.

Flexi bar je vhodný pre všetky vekové skupiny a kondície práve preto, lebo z nespočetného množstva cvikov si každý môže zvoliť vhodné cviky - cviky v ľahu, v sede, v stoji.

Prečo cvičiť  s FLEXI-BARom :

  • účinný proti bolestiam chrbtice, posilňuje väzivo, kosti, svaly, zlepšuje rovnováhu, koncentráciu, koordináciu, vyrovnáva svalovú nerovnováhu, zlepšuje držanie tela, pomáha odbúravať prebytočný tuk

Cvičenie s FLEXI-BARom sa doporučuje aj :

  • pri odstraňovaní problémov s artritídou
  • pri zlepšovaní výsledkov osteoporózy

FLEXI-BAR nie je vhodný pre:

  • osoby s akútnymi bolesťami po zranení, pri zápalových ochoreniach, so závažnými obehovými problémami, pooperačné stavy a pre tehotné ženy.    

FLEXI-BAR používame na hodinách Pilates pre svoju neohraničenú možnosť spevňovať a zároveň liečiť svoje telo. 


Facebook