Tai-chi


Čínske umenie Tai chi nesie všetky atribúty bojového umenia. Bojové prvky však jedinečne spája s myšlienkou mäkkosti, nepoužívania sily a prispôsobenia sa.  Je to unikátny systém, ktorý sa zameriava aj na dosiahnutie pevného zdravia, dlhovekosti a vyrovnanej mysle. Jeho riadne štúdium vyžaduje poctivú a dlhoročnú usilovnú prácu.

Cvičenie Tai-chi v súčasnosti je známe hlavne pre svoje pozitívne účinky na organizmus, lebo jeho ozdravujúce cviky je možné zvládnuť aj bez pochopenia bojových aspektov.

Tai chi v našom štúdiu prebieha formou sústredení pravideľne 1x mesačne, v sobotu od 9,30 do 14,oo hod., pod vedením skúseného cvičiteľa Dolfiho s dlhoročnou praxou, ktorý sa tomuto umeniu učil 9 rokov u majstrov Bai Xiu Feng a Bai Li Ping vo Viedni.

Tajomstvo meditácie v pohybe odovzdáva svojim žiakom na hodinách jedinečného zážitku na fyzickej a psychickej úrovni.  Náplňou sústredení /cvičení / je Tai chi 24 pohybov, 48 pohybov / začiatočníci / a Cchi-kung.

Keďže sústredenie trvá cca 5 hodín, je vhodné doniesť si so sebou ľahko stráviteľné občerstvenie a tekutiny. V zimných mesiacoch sa cvičí v hrubších ponožkách alebo v ľahkej obuvi s bielou podrážkou a doporučuje sa aj  prikrývka na relaxáciu.

 

 

Facebook