SM systém


Toto cvičenie vznikalo v priebehu 30 rokov zbieraním praktických športových skúseností a odborných lekárskych poznatkov MUDr. Richarda Smíška a jeho blízkych spolupracovníkov. Je to dômyselný systém cvičení s elastickým lanom zameraných na aktivizáciu a prepojenie svalových špirál, ktoré vyrovnávajú chrbticu do stredovej línie a vyťahujú ju dohora.

Cvičenia znižujú bolesti chrbtice a liečia ich príčiny. Urýchľujú liečbu akútnych a umožňujú liečbu chronických bolestí chrbtice. SM systém je účinnou súčasťou liečby skoliózy. Výrazne zmierňuje bolesť a napomáha dosiahnuť stabilitu pri artróze bedrového i kolenného kĺbu. Zabezpečuje svalovú rovnováhu a prirodzenú koordináciu pohybu.

SM systém predstavuje série posilňovacích a naťahovacích cvikov pre celé telo. Cvičí sa proti miernemu odporu pružného lana, čím sa dosahuje správna koordinácia svalov celého tela. Nenáročným a efektívnym cvičením sa postupne a nenásilne posilňuje celý svalový korzet. Výsledkom je zdravá funkčná chrbtica, ktorá sa stáva odolnou proti mechanickým príčinám zaťaženia.

SM SYSTÉM:

  • je originálna metóda na liečenie porúch chrbtice a hlavne spôsob ako im predchádzať dostatočnou regeneráciou.
  • je komplexný tréning pohybového aparátu a zapracovania správnych pohybových návykov do centrálneho nervového systému.
  • je jednoduché cvičenie, ktoré pri presnom dodržaní pravidiel dokáže dať telu správny impulz k obnoveniu pohybových funkcií svalovej rovnováhy a k regenerácii medzistavcových platničiek.
  • je ideálne prepojenie medzi rehabilitačným a kondičným cvičením. Je to cesta z ordinácie lekárov späť ku kvalitnému životu so zdravým pohybom.

Viac sa dozviete na www.smsystem.cz

Facebook