SM systém (SPS - špirálna stabilizácia)


Toto cvičenie vznikalo v priebehu 30 rokov zbieraním praktických športových skúseností a odborných lekárskych poznatkov MUDr. Richarda Smíška a jeho blízkych spolupracovníkov. Je to dômyselný systém cvičení so špeciálnym elastickým lanom zameraných na aktivizáciu a prepojenie svalových špirál, ktoré vyrovnávajú chrbticu do stredovej línie a vyťahujú ju dohora.

Cvičenia znižujú bolesti chrbtice a liečia ich príčiny. Urýchľujú liečbu akútnych a umožňujú liečbu chronických bolestí chrbtice. Sú účinnou súčasťou liečby skoliózy. Výrazne zmierňujú bolesť a napomáhajú dosiahnuť stabilitu pri artróze bedrového i kolenného kĺbu. Dosahujú výborné výsledky pri hernii medzistavcových platničiek. Zabezpečujú svalovú rovnováhu a prirodzenú koordináciu pohybu.

SM systém (Metóda SPS - špirálna stabilizácia chrbtice) predstavuje série posilňovacích a naťahovacích cvikov pre celé telo. Cvičí sa proti miernemu odporu pružného lana, čím sa dosahuje správna koordinácia svalov celého tela. Nenáročným a efektívnym cvičením sa postupne a nenásilne posilňuje celý svalový korzet. Výsledkom je zdravá funkčná chrbtica, ktorá sa stáva odolnou proti mechanickým príčinám zaťaženia.

SM SYSTÉM (Metóda SPS - špirálna stabilizácia chrbtice) 

  • je originálna metóda na liečenie porúch chrbtice a hlavne spôsob ako im predchádzať dostatočnou regeneráciou.
  • je komplexný tréning pohybového aparátu a zapracovania správnych pohybových návykov do centrálneho nervového systému.
  • je jednoduché cvičenie, ktoré pri presnom dodržaní pravidiel dokáže dať telu správny impulz k obnoveniu pohybových funkcií svalovej rovnováhy a k regenerácii medzistavcových platničiek.
  • je ideálne prepojenie medzi rehabilitačným a kondičným cvičením.
  • je cesta z ordinácie lekárov späť ku kvalitnému životu so zdravým pohybom.

Liečba a prevencia (hlavne) : 

- nesprávne držanie tela a z toho vyplývajúce chronické bolesti chrbta a hlavy,

- hernia, protrúzia medzistavcových platničiek,

- artróza bedrových a kolenných kĺbov,

- plochá noha,

- skolióza.

Viac sa dozviete na   http://www.spiralstabilization.com/cz/

Facebook