Nordic walking


Nordic walking, čiže severská chôdza, je nenáročná športová aktivita, ktorá rozhýbe celé telo pomocou špeciálne navrhnutých palíc.

Vhodná je pre všetky vekové kategórie a fyzické kondície.  Nevyžaduje si žiadne náročné vybavenie, stačí nordic walking palice, pohodlné oblečenie a vhodná obuv.

Pri severskej chôdzi sú zapojené takmer všetky svaly a na rozdiel od klasickej chôdze sú, pri doržaní princípov, kĺby menej zaťažené. To znamená, že je určená pre ľudí so sedavým zamestnaním a pacientov, ktorí trpia chronickými bolesťami chrbtice, osteoprózou, artrózou a pri degeneratívnych ochoreniach chrbtice.

Nezanedbateľným je aj fakt, že tento šport efektívne zlepšuje kondíciu a môže byť až o 46% účinnejší ako klasická chôdza, to znamená, že sa pri ňom rýchlejšie odbúravajú nepotrebné kalórie. A preto je výborným pomocníkom pre ľudí s nadváhou.

Okrem znižovania nadváhy znižuje aj vysoký krvný tlak, zlepšuje hodnoty cholesterolu a triglyceridov, a čo je hlavné: chodí sa vonku na čerstvom vzduchu, čím výrazne prispieva  prekysličeniu a tým aj omladzovaniu organizmu ako celku.

My chodíme vždy, keď je priaznivé počasie. Pridajte sa k nám! Zaujímajte sa o termíny na tel. č. 0903/258 194.

Facebook